Grono Pedagogicznie

Alina Gauza – dyrektor

Wykształcenie: wyższe magisterskie, kierunek nauczanie początkowe – Uniwersytet Warszwawski filia w Białymstoku; studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego – UMCS w Lublinie.  Polska szkoła daje mi wielką radość i z chęcią podejmuję się nowych zadań.  Zgadzam się ze słowami Johana Wolfganga Goethego, “Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz zrobić – zacznij tylko.  W zdecydowaniu drzemie geniusz i magia.”  Nauczycielką w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej jestem od 2000 roku, a dyrektorem szkoły od 2007 roku.

szkolapolskayonkers@gmail.com

Bożena Fiedorczuk – zastępca dyrektora

Wykształcenie: dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich, specjalność  pedagogika wczesnoszkolna. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Lubię pracę z dziećmi bo dzieci mówią, co myślą. Jak słyszę ,,nuuuuda!”, to wiem, że czas zmienić rodzaj zadania. A jak słyszę, że ,,Lubię chodzić do polskiej szkoły ”, to czuję się przeszczęśliwa.  Zainteresowania: dobra książka i wyjazdy rodzinne.  W Polskiej Szkole im. M.Konopnickiej pracuję od 2011 roku.

bfbronx@wp.pl

Małgorzata Pietrzak

Pracuje jako nauczyciel przedszkola (Early Childhood Center) na Manhattanie/Riverdale, NY od 2007 roku. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Jestem osobą wesołą i uśmiechniętą, cierpliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. Muzyka i śpiew to moja pasja, dlatego czynnie udzielam się w chórze “Cecylia” przy parafii św. Kazimierza
w Yonkers, NY. Nauczycielką przedszkolaków w Polskiej Szkole im. M.Konopnickiej jestem od 2014 roku.

mjpietrzak@hotmail.com

Agnieszka Sachajko – Ledwoń

Pracuje jako nauczyciel przedszkola (Early Childhood Center) na Manhattanie, NY. Na co dzień jestem osoba uśmiechniętą, pogodną i towarzyską. Kocham pracę z dziećmi. Lubię dobrą muzykę i dobrą książkę. W wolnych chwilach udzielam się w amatorskim teatrze “Karol” przy parafii św. Kazimierza w Yonkers, NY. Asystenką nauczyciela
przedszkolaków w Polskiej Szkole im. M.Konopnickiej jestem od 2017 roku.

a-sachajko@wp.pl

Elżbieta Dworakowski

Wykształcenie: dyplom magistra biologii Uniwersytetu Warszawskiego.  Zawodowo pracuje na Uniwersytecie Columbia zajmując się badaniami klinicznymi.  Wolny czas lubię spędzać z rodziną na łonie natury.  Wiele satysfakcji daje mi praca z dziećmi oraz krzewienie kultury i języka ojczystego.  Nauczycielką w Polskiej Szkole im.M.Konopnickiej jestem od 2017 roku.

eladw21@gmail.com

Agnieszka Tereba – Quito

Wyksztalcenie: absolwentką Akademii Rolniczej w Poznaniu i Mercy College w Nowym Yorku; ukończone studia magisterskie w kierunku Biologia i Edukacja matematyczna. Obecnie pracuję w Westchester Community College gdzie uczę kursów matematyki. W Polskiej Szkole im. M. Konopnickiej pracuję od pięciu lat. U uczniów cenię ambicję,
odpowiedzialność, kulturę osobistą i wszechstronne zainteresowanie światem. Uwielbiam aktywizujące metody pracy: pracę w grupach, burzę mózgów i projekty. Podczas lekcji języka polskiego promuje nie tylko gramatykę, słownictwo, wymowę i rozumienie ze słuchu, ale przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. Po pracy odpoczywam spacerując w parku, grając w gry logiczne, ćwicząc w klasie zumby i gotując. Moim ulubionym miejscem jest Croton Point Park, gdzie spędzam czas ze
swoimi trzema córkami i mężem grając w siatkówkę, softball lub lacrosse. Po pracy odpoczywam spacerując w parku, grając w gry logiczne, ćwicząc w klasie zumby i gotując. Moim ulubionym miejscem jest Croton Point Park, gdzie spędzam czas ze swoimi trzema córkami i mężem grając w siatkówkę, softball lub lacrosse.

agatereba@yahoo.com